top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

TESLIMAT KOŞULLARI

Lilyniko.com.tr’den oluşturacağınız siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 7 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Siparişiniz teslimat adresinin uzaklığına göre kargo şirketi tarafından 1-3 iş günü içerisinde size ulaştırılacaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.


Hemen teslim ürünler 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Hemen teslim ürünler sayfalarında belirtilmektedir.


Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde size üyelik bilgilerinizden ulaşılacaktır. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.


Satın aldığınız ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketinin garantisi ile size teslim edilecektir. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.


Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Kargo süreci ile de mail üzerinden bilgilendirme mesajları almaya devam edeceksiniz.

KARGO ÜCRETI NE KADARDIR?

Online mağazamızdan yapacağınız alışverişlerde, yurtiçine gönderilecek (Kıbrıs Hariç) ürünlerde kargo ücretsizdir.

GARANTI VE İADE KOŞULLARINIZ NELERDIR?

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde lilyniko garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.Lilyniko.com.tr’den verdiğiniz siparişlerinizi iptal veya iade etmek için online@lilyniko.com.tr mail adresine bu talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Burada belirtilen tüm şartlar sadece lilyniko.com.tr’den alınan ürünler için geçerlidir. Paketin Lilyniko merkez ofisine gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından ürün iadesi kabul edildiğinde, ürünün ücreti tarafınıza iade edilecektir.


Ürün iade işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uydulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde www.lilyniko.com.tr’ye faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün www.lilyniko.com.tr’ye gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Yurtdışı teslimatı yapılan ürünlerin, tahsil edilen teslimat ücreti fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşterinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için Müşteri İlişkileri hattımızı arayabilir, ya da online@lilyniko.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz. www.lilyniko.com.tr’den onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.


İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 1-4 hafta arasında sürmektedir.


İade, Değişim ve Tamiratlarınız için ürünlerinizi kargo ile aşağıdaki adrese gönderiniz;


İade & Değişim & Tamirat için Kargo Adresimiz:

Alıcı Adı: Lilyniko - Rıza Saltanat

Adres: Yenibosna Merkez mah. Kuyumcular Sk. İstanbul Vizyon Park C1 Atölye No:4-0726 Bahçelievler / İSTANBUL

Telefon: 02125280515

bottom of page